Львів, вул. Промислова 60

Правила укладання клінкерної бруківки

Підготовчі роботи

Підготовчі роботи при укладанні клінкерної бруківки починаються з розмітки території мощення. Для цього, по контуру майбутніх мощених доріжок і площ, забиваються обрізки арматури висотою 1,2 метра, між якими натягується шнурок. Таким чином позначається простір призначений для укладання бруківки. Це дозволяє до початку виконання земляних робіт, відкоригувати межі укладання клінкеру.

Земляні роботи та підготовка грунту

Після закінчення розмітки, можна приступати до земляних робіт. Для цього потрібно викопати траншею по всій площі укладання бруківки, на глибину від 25 см (для піщаних ґрунтів) до 40 см (для глинистих ґрунтів). Після чого, дно викопаного котловану необхідно вирівняти і ущільнити віброплитою. Вирівнювання котловану необхідно проводити з нахилом в 1-2% від цоколя будинку, для відведення вод в дренаж. Підготовлений таким чином ґрунт, здатний витримувати великі навантаження і перепади температур.

Кількість шарів при укладанні клінкерної бруківки

Спочатку у котлован засипається дренуючий шар піску, завтовшки від 10 до 20 см, який ущільнюється віброплитою. Після закінчення трамбування дренуючого шару, проводиться засипка несучого шару доріжки, для цієї мети, найкраще підходить щебінь. Товщина шару щебеню для пішохідних або садових доріжок з клінкерної бруківки, коливається в діапазоні від 10 до 15 см, а для автомобільних парковок, або проїжджої частини вулиць від 15 до 25 см, з пошаровим ущільненням віброплитою. Закінчивши ущільнення щебеню, на нього настилається ще один шар геотекстилю, вже на який, засипається вирівнюючий шар піску.Клінкерна бруківка завжди укладається з невеликим нахилом в 1 - 2%, від будинку, що забезпечує швидке відведення стокових та паводкових вод. При укладанні бруківки на бетонну основу, необхідне обов'язкове використання геотекстилю, для запобігання вимивання піску . Відведення води необхідно передбачити і по всьому периметру бетонної основи, особливо з боку її зниження.

Як уникнути плям на бруківці після укладання

Висоли на клінкерній цеглі являють собою кристалічні сольові утворення у вигляді тонких плівок або пухких кристалічних наростів, міцно пов'язаних з поверхнею клінкерної бруківки. Утворені на поверхні клінкеру висоли погіршують декоративні якості клінкерної бруківки та знижують міцність конструкцій.

Причини появи плям на поверхні клінкерної бруківки досить різноманітні, уникнути їх можна дотримуючись технології укладання клінкерної бруківки, а от позбутися від висолів, досить складно. Поява висолів на клінкерній бруківці, є прямим наслідком використання при її укладанні матеріалів до складу яких входить цемент. Крім того, висоли утворюються при використанні сипучих матеріалів з високим вмістом розчинних водою з'єднань. Часто причиною утворення плям на поверхні клінкерної бруківки є вода з вмістом сторонніх речовин. Неправильні умови зберігання будівельних матеріалів і низька температура при укладанні клінкерної цегли, також є однією з причин появи плям на клінкерній бруківці.

Для очищення клінкерної бруківки від сольових відкладень, застосовують змивки, але кожен раз їх доводиться підбирати шляхом дослідів. То ж, дуже важливо дотримуватись правил укладання клінкерної бруківки. Краще виділити час на правильну техніку укладання, ніж на усунення наслідків.