Львів, вул. Б.Хмельницького 212

Висоли на бруківці

  Чому біліє бруківка - правила догляду

Новенька бруківка безумовно тішить господарське око свого власника. Вона естетична, стильна та шляхетна. Сусіди та відвідувачі оселі в захваті. Дружина хвалить за хазяйновитість. Діти не натішаться чудернацькими візерунками нових присадибних доріжок.

Минає декілька місяців… і от лихо! Що це за білі плями між тими гарними візерунками?   Причини виникнення висолів

Якщо ви купляли бруківку у нас, то першу, та найпоширенішу причину висолів – неякісні матеріали при виготовленні будівельних матеріалів, можна виключити.

Але на жаль існують і інші причини висолів та нальотів на бруківці:

  •  результати хімічної корозії;
  • наслідки біологічного забруднення;
  •  неякісне (не професійне) укладання бруківки;
  • використання неякісних матеріалів при монтажних роботах.

Навіть при відповідальному ставленні до монтажних робіт, та за умови ретельного догляду за бруківкою (регулярне та своєчасне очищення від випадково пролитого мастила та інших хімічних речовин) гарантувати відсутність висолів не можливо.

Повітря довкола наших осель (особливо це стосується густонаселених міст) щільно пронизане шкідливими хімічними викидами промислових виробництв та вихлопних газів автомобілів. Молекули різних агресивних речовин контактують з поверхнею бруківки та викликають відповідні реакції в самому будівельному матеріалі, розчиняючи та виводячи назовні сольові сполуки, які в тій чи іншій мірі містять будь-які будівельні матеріали.

Найбільш поширеними є висоли утворені сульфатами калію, кальцію, натрію та магнію. При взаємодіє із солями ванадію, використання якого також досить поширене на сучасних виробництвах, утворюються висоли зеленого кольору.

Не слід забувати і про капілярні властивості ґрунту, на якому вкладено бруківку. Пісок і земля щедро доставляють до бруківки хімічні речовини, накопичені у них під час дощів.

Особливо часто нальоти та висоли зустрічаються в місцях з частими добовими перепадами температур та рясними дощами. Зрозуміло, що таки природні явища прискорюють хімічні процеси утворення висолів.


 Чим шкідливі висоли

Про естетичний вигляд побілілої, або зеленкуватої бруківки вже було згадано. Але якби це була найбільша проблема, то із нею, якось би ще, вдалось змиритись. На жаль існують і інші, здалека не такі мало безпечні наслідки висолів.


 Висоли сприяють процесу старіння та руйнування бруківки

  • Зовнішні висоли прискорюють процеси «вивітрювання». Вони руйнують поверхню матеріалу, роблячи її пористою. Дощ та вітер довершують почату висолами справу.
  • Висоли, що кристалізуються в середині бруківки сприяють утворенню мікротріщин. З часом це призводить до серйозних пошкоджень матеріалу, включно його повного руйнування.

 Як протидіяти висолам

Про наявність певних технологій, що запобігають утворенню нальотів, та необхідності використання якісних матеріалів (цементу, піску, гравію та відповідних пластифікаторів) фахівцям з укладання бруківки добре відомо.

Тому, порада №1 не заощаджуйте на професіоналах, довіряйте укладання бруківки тільки будівельникам з рекомендаціями та відповідним досвідом.

Якщо ж на вашій бруківці із часом, все ж таки, зявились білі плями та цятки, то порада №2:

  • проведіть механічну очищення поверхні за допомогою дротяної щітки або наждачного паперу (не слід прикладати при цьому надмірні зусилля, щоб не зруйнувати оброблюваний матеріал);
  • очищену поверхню слід обробити спеціальними засобами проти нальотів (в крайньому випадку мийними засобами для сантехніки, 9% розчином оцту, або нашатирного спирту);
  •  після повного висихання, поверхню слід вкрити водо відштовхувальним засобом. Гідрофобізатор наноситься валиком, або будь-яким розпилювачем. Важливо захистити оброблену поверхню від впливу воду у перші дві доби.

Такий метод обробки залишає по собі захисну плівку, що дозволить захистити бруківку від поширення висолів на термін не менше двох років.